همیشه ترکیب مواد و ساختن چیزهای جدید برای بشر یک نوع سرگرمی محسوب می شده. از همان دوران های بسیار قدیم که کیمیاگری و جادو مرسوم بود تا بعدها که علم شیمی و ترکیب مواد به عنوان یکی از اصلی ترین علوم شناخته شد، این کنجکاوی بشر کم کم تبدیل به یک نیاز شد.

در میان انواع و اقسام ترکیبات مواد، بعضی واقعا سرگرم کننده هستند، بخصوص برای گروه سنی کودک و نوجوان. یکی از این ترکیبات که امروزه بسیار مرسوم شده است، خمیر جادویی یا اسلایم است که می توان آن را ساخت و در اختیار کودکان قرار داد که هم بازی کنند، هم تا حدی با علم شیمی آشنا شوند.

اسلایم چیست؟

اسلایم یک ماده خمیری است که حالت ژلاتینی دارد و به شکل های گوناگون در می آید. از این خمیر برای بازی و سرگرمی و همچنین پرورش خلاقیت کودکان استفاده می شود.
در واقع کودکان با استفاده از اسلایم یا خمیر جادویی می توانند به راحتی اشکال و اجسام را درست کنند، بدون اینکه کثیف کاری و ریخت و پاش داشته باشند. بازی با خمیر اسلایم برای افزایش مهارت و خلاقیت کودک نقش موثری را ایفا می کند.

آموزش ساخت اسلایم بسیار ساده است و می توان در خانه یا حتی مدرسه و یا برگزاری کارگاه هایی به صورت گروهی به کودکان آموزش داد. از این رو ما در گروه علمی آموزشی شباهنگ، بر آن شدیم تا کارگاه هایی را در زمینه ساخت اسلایم برگزار کنیم.

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت اسلایم

کارگاه پزشک کوچک در مجتمع سانا

آزمایش های مهیج

 

کارگاه ساخت اسلایم

كارگاه ساخت اسلايم براي دانش آموزان باعث آشنايي بيشتر آن ها با علم شيمي شده و سبب پي بردن به علاقه مندي و استعداديابي آن ها در اين زمينه مي شود.
در این کارگاه با ترکیب مواد شیمیایی می توان میزان انسجام، (به نوعی شل و سفت شدن اسلایم) را تغییر داد.

دوره اسلایم به صورت کارگاه یک روزه یک ساعته و یا دوره ۴ جلسه ای برگزار می گردد.

photo_2018-01-24_12-26-35 photo_2018-01-24_12-35-36

 

گروه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، به ارائه خدمات آموزشی در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی از جمله نجوم آماتوری، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ه، کلاس پزشک کوچک (زیست شناسی و آناتومی بدن)، کلاس های رباتیک، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی و هواپیما مدل، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … پرداخته است. شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد.

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *