رصد در مدارس

از دیرباز تماشای آسمان و ستارگان درخشان در شب برای بشر لذت بخش بوده است. او از آسمان تصورات زیادی داشته و حتی بر این باور بوده که قرار است پس از مرگ در میان ستارگان ادامه حیات دهد از سوی دیگر در تمام دوران از گذشته تا به امروز، دانستن رمز و راز آسمان نیز دست مایه تحقیقات و مطالعات دانشمندان و منجمان بوده و آن ها را بر این داشته که ابزارها و وسایلی بسازند تا به کمک آن ها بتوانند آسمان را شبیه سازی کنند.

اگر شما نیز تا به حال از پشت تلسکوپ، سطح پر از گودال ماه را ندیده اید یا سوال های بی پایانی از آفرینش ستاره ها و هستی دارید و کسی را برای پاسخگویی سراغ ندارید، پیشنهاد می کنیم با برنامه های رصدی تیم علمی آموزشی شباهنگ همراه شوید. گروه اندیشمندان جوان شباهنگ در راستای تقویت انگیزه دانش آموزان و تکمیل هرچه بیشتر پژوهش در زمینه علم نجوم و ایجاد بستری مناسب جهت پرسش و پاسخ برای افراد علاقه مند اقدام به برگزاری اردوهای رصدی کرده است. اردوهای رصدی این تیم برای مدارسی که از آسمان نمای سیار شباهنگ استفاده کرده اند، دارای تخفیف خواهد بود.

 

IMG_20180620_104332_737۲۰۱۸۰۶۱۸_۲۱۲۵۲۷

 

گروه علمی آموزشی شباهنگ با هدف اعتلای هر چه بیشتر آموزش و پرورش و رشد خلاقیت، به ارائه خدمات آموزشی در جهت شناسایی و ترویج مفاهیم آموزشی از جمله نجوم آماتوری با استفاده از آسمان نما یا افلاک نمای دیجیتال سیار، برگزاری تورهای رصدی در مدارس و دانشگاه ها، کلاس آزمایش های مهیج، کلاس پزشک کوچک (زیست شناسی و آناتومی بدن)، کارگاه های ساخت هواپیما موتورکشی و هواپیما مدل، کارگاه های تفریحی از جمله پخت پنکیک، کاسه شکلاتی و … پرداخته است. شباهنگ این افتخار را دارد که در برگزاری انواع مختلفی از کلاس ها و کارگاه های علمی، آموزشی و تفریحی با مدارس و مراکز آموزشی و پژوهشی همکاری داشته باشد. گروه شباهنگ همچنین تولید کننده و عرضه کننده تجهیزات شبیه سازی نجوم نیز می باشد.

 

اینستاگرام :   Shabahang.planetarium

تلگرام :          shabahang_planetarium@

 

 

IMG_20180703_134537_327